Вивчаємо англійську мову

       

У рамках Всеукраїнського тижня англійської мови (12 – 18 грудня 2016 р.) для старшокласників вчитель Ходаківська Н.П. провела вікторину «В.Шекспір – видатний англійський письменник». Учні у своїх відповідях довели, що добре знають біографію письменника та його твори.

                          
                                                    НА К А З                                                                           
30 листопада 2016 року        с. Бикова Гребля                           № 63  
Про проведення всеукраїнського
«Тижня англійської мови»  у НВО
 
    Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 22 листопада 2016 року № 1/9-614   про проведення всеукраїнського «Тижня англійської мови» за підтримки Британської Ради в Україні спільно з громадською ініціативою «GoGlobal», листа КВНЗКОР «Академія непереривної освіти»    від 29.11.2016 № 01-13/621,
НАКАЗУЮ:
1. Провести в НВО всеукраїнський «Тиждень англійської мови»  з 12 по 18 грудня 2016 року. Захід присвятити офіційному закриттю Року англійської мови в Україні.
2. З метою популяризації вивчення англійської мови  оголосити 14 грудня 2016 року Днем англійської мови у  школі-дитсадку та у рамках програми заходів провести відкриті уроки, організувати дискусійні клуби,   підготувати театральні постановки, присвячені пам′яті Вільяма Шекспіра.
3. Звертатися за консультацією про  навчальні та методичні матеріали, які надаються Британською Радою в Україні і знаходяться за посиланням http://gocamps.com.ua/ua/novini/den-angl-jsko-movi-shakespeare-day-u-shkolah-v-ramkah-tizhnya-angl-jsko-movi-v-ukra-n.  Контакта особа від громадської ініціативи «GoGlobal» - Любов Залюбовська, телефон: 0675980167.
         4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
 
Директор НВО                                В.В.Онопрієнко
 

Коли починати вивчати англійську мову?
   Більшість мам і тат стурбовані питанням: з якого віку можна навчати дитину англійській мові. Багато лінгвістичних шкіл починають навчати англійській мові з 3 років. Раніше цього віку не рекомендують, так як у дитини повинно сформуватися мовлення рідною мовою.«Чи варто так рано починати вчити мову?» – Однозначної відповіді на це питання немає. Кожен вирішує сам для себе. Втім, нічого поганого немає в тому, якщо в 3 роки ви будете приділяти час англійській з дитиною або віддасте її в студію вивчення мови. Однак майте на увазі, що у дитини повинні бути добре розвинене мовлення і словниковий запас рідною мовою. Дитяча студія гарна тим, що там відбувається спілкування дитини зі своїми однолітками плюс ще до всього вивчення пісеньок, віршиків в грі. Інша справа, що кожна дитина індивідуальна. Хтось готовий, а хтось ні. Не варто починати вчити англійську мову в три роки, якщо ваша дитина не знає назв овочів, фруктів, основних кольорів, не вміє рахувати до п’яти рідною мовою. І ні в якому разі не можна змушувати дитину до занять з англійської мови, інакше вмить відіб’єте у неї все бажання на довгий час. Діти вчать мову набагато швидше, ніж дорослі, їх уми, як маленькі губки, які швидко вбирають потрібну інформацію. Малюки вміють розшифровувати слова і їх граматичні функції. Коли дитина стає старше, то ця здатність втрачається.Складно погодитися з тими, хто вважає, що у когось є здатність до мов, а у кого-то немає. Все залежить від бажання і від мотивації. Здібності до мови є у всіх.

Цікаві факти про англійську мову
1.  Найкоротше речення в англійській мові може складатися з трьох букв (I am (я є)/ I do (я роблю)), а якщо I am скоротити до I'm, то взагалі з двох!
2. Словниковий запас англійської мови налічує 800 000 слів.
3. Найдовші слова в англійській мові:
pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Доводиться ставити зарубки після кожного складу, щоб не заплутатися, де зупинився при читанні)) А позначає воно назву хвороби дихальних шляхів при вдиханні вулканічного пилу.
Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. Воно має 45 букв (як і попереднє!), 15 з яких «g» і 9 - «a». Це невелике озеро поблизу міста Вебстер, штат Мічиган, США.
4. Єдине в англійській мові речення, яке вважається коректним за наявності 8 однакових слів, розташованих поспіль та без пунктуаційних знаків: «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo» (Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало).
5. Рекордсменом за кількістю значень є слово set: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника, 7 основних значень для прикметника і ще купа всіляких додаткових значень.
6. Найчастіше в англійській мові використовується буква E, а найрідше - Q. Мається на увазі те, як часто ця літера знаходиться в різних словах.
7. Найдавніше слово в англійській мові - town (невелике місто), а також слова: bad (поганий), gold (золото, золотий), apple (яблуко).
8. Слово goodbye (до побачення) це деформація староанглійської фрази «God be with ye» (нехай буде з тобою Господь).
9. З найскладнішою англійської скоромовкою: «The sixth sick sheik's sixth sheep is sick» (хвора шоста вівця хворого шостого шейха). Навіть носії мови насилу справляються.
10. У слові indivisibility (неподільність) буква I повторюється 6 разів.
11. Речення «The quick brown fox jumps over the lazy dog» (швидка коричнева лисиця перестрибує через лінивого собаку) унікальне тим, що тут зустрічаються всі букви англійського алфавіту.
12.  Крапка на буквами «i» та «j» в англійській мові називається tittle (капелька).
13. Almost (майже) - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.
14.  Underground (метро, підземний) - єдине слово в англійській мові, яке починається і закінчується на «und».
15. Ну а це вже відомий прикол: stewardesses (стюардеса), це найдовше слово, яке можна надрукувати лише лівою рукою.
16.  Слово queue (черга) єдине слово, в якому вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 букви.
17. Go (йти, йди)– це найкоротший осмислений вислів в англійській мові.
18. В англійській назви всіх континентів закінчуються на ту ж саму літеру, з якої починаються.
19.  В цілому Інтернеті приблизно 70% займають сторінки англійською мовою.
20.   Поки ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову!
 

Випускники 9 класу успішно склали екзамен з англійської мови (07.06.2016).  Вчитель Ходаківська Н.П. задоволена знаннями учнів: вони підтвердили свої річні оцінки. Попереду – випускний вечір…

 

 

28.04.2016   Учні 6 класу разом з учителем англійської мови Смульською М.М. здійснили подорож рідним селом, яка відбулася в рамках теми "Подорожі". У ході уроку діти вивчали нову лексику,  вчилися будувати власні висловлення, складати міні-діалоги. Урок пройшов з використанням новітніх методик та аутентичного матеріалу. 


08 – 12 лютого в школі проходив тиждень англійської мови. Учні 1-4 класів  провели гру «Чи знаєш ти англійську мову?», а старшокласники грали в «Найрозумнішого», де показали свої  знання з граматики, лексики та країнознавства. Завершили тиждень виставкою малюнків-ілюстрацій до англійських казок.

  

2016 - Рік англійської мови

Нормативна база:
·                                 Указ Президента України від 16.11.2015 № 641/2015 "Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні"
·                                 Розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 11.02.2016 №33 "Про затвердження Плану заходів, спрямованих на популяризацію та активізацію вивчення англійської мови у Київській області, на 2016 рік"
·                                 Наказ департаменту освіти і науки Київської області від 04.03.2016 № 55 "Про реалізацію Плану заходів, спрямованих на популяризацію та активізацію вивчення англійської мови"
·                                 План заходів, спрямованих на популяризацію та активізацію вивчення англійської мови у Білоцерківському районі
·                                 Наказ відділу освіти №48 від 03.03.2016 "Про організацію та проведення Року англійської мови"
·                                 Вчителю англійської мови:
·                                 Віртуальний методичний кабінет англійської мови
·                                 Методичний ресурс для професійного розвитку Teaching English Radio
·                                 Особливості підготовки до державної підсумкової атестації з англійської мови у 2016 році
·                                 «The Solutions Culture Competition»: конкурс для учнів та вчителів англійської мови від видавництва Oxford University Press