Завершився Всеукраїнський тиждень права, метою якого було формування правової культури та правової свідомості молоді, підвищення рівня знань дітей щодо їх прав.   З  9 по 13 грудня 2019 року у школі проведено Всеукраїнський урок “Права людини”, виховні заходи для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі.  Під час Тижня зарубіжної літератури (12-16.11.2018 р.) вчитель Білецька В.В. провела з учнями бесіди, ознайомила з кращими творами сучасних авторів, рекомендувала твори для позакласного читання у відповідності з віком.

 

Урочисто відзначили вчителі та учні 100-річчя від дня народження видатного педагога Василя Сухомлинського. Розгорнули виставку книг, переглянули документальний фільм, а також інсценізували уривки з творів педагога.
 Загальношкільне свято, яке відкрив завідувач філії Онопрієнко В.В.,  під час Всеукраїнського Тижня дитячого читання  (27.03 – 03.04.  ) пройшло під девізом «Дружба з книгою – це свято!» Старшокласники перевіряли юних читачів на знання правил поведінки з книгою, вчили, як знайти необхідний твір, а показуючи різні предмети (ключик, черевички, квіти та ін.),  пропонували назвати твори, в яких розповідається про ці речі. Учні за ведучою повторювали «Присягу читача», в якій обіцяли берегти і любити книгу – джерело знань. 


Під час проведення Всеукраїнського Тижня дитячого читання (27.03 – 03.04.17 р.) учні початкових класів провели зустріч «Книга – мій друг». Учні показали свої любимі книги і розповіли про казки, оповідання та вірші, які їм найбільше сподобалися. Також навели прислів’я та приказки про книгу, згадували правила поведінки з книгою. У святі взяла участь сільський бібліотекар Курінна В.В.

 Відзначаючи 85-у річницю утворення Київської області, учні початкових класів в шкільній бібліотеці ознайомилися з тематичною виставкою, дізналися про історію створення області, її минуле та сучасне, а також переглянули презентацію «Київщини гучні імена» - знайомилися з видатними людьми, які прославили Київщину і зробили вагомий внесок у розвиток науки і культури України і світу.

 

Учні-старшокласники, святкуючи 85-у річницю утворення Київської області, ознайомилися з презентацією «Моя Київщина». Учні читали вірші, розповідали про цікаві місця області, Білої Церкви та Бикової Греблі. Ознайомилися з книжковою виставкою про рідний край.В школі розпочався Тиждень права ( 05 – 09 грудня 2016).  В бібліотеці діє виставка «Права дитини», в якій підібрана тематична література на правознавчу тематику.

 

Відзначаючи  Всеукраїнський  День  бібліотек (30 вересня 2016 р.), учні з бібліотекарем НВО К.А.Шелест провели захід, на якому розповіли про історію виникнення та правила поведінки з книгою, про  найактивніших читачів бібліотеки. Запропонували продовжити акцію «Подаруй книгу бібліотеці».


До проведення Всеукраїнського Тижня дитячого читання учні школи готувалися дуже серйозно: розучували вірші, готували сценки з любимих творів, шили сценічні костюми. Розпочався Тиждень з дайджесту «7 чудес України», «7 чудес світу», книжкової виставки «21 березня – Всесвітній день поезії», які разом з учнями підготувала бібліотекар Т.В.Бублій.  А потім протягом Тижня була гра «Подорож у країну Каталогію»,  учні початкових класів провели гру-подорож «Дзвенить струмочком рідна мова», а завершилося дійство театралізованою виставою «Казкова країна мудрої книги». У гості до учнів завітали Фея Мудрості, Попелюшка, Незнайко, Баба Яга на мітлі, Карлсон, Пеппі Довгапанчоха та ін., які ставили перед юними читачами безліч запитань та загадок і чекали правильних відповідей. Переможці отримали призи, а бібліотекар нашої школи Тетяна Василівна Бублій подяку від дирекції школи. 

 

 

До 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки бібліотекар Т.В.Бублій для учнів початкових класів провела презентацію, читання та обговорення казки Л.Українки «Біда навчить».

До Всесвітнього дня  рідної мови  (21 лютого) в шкільній бібліотеці була організована книжкова виставка «Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська» та «Дорога долі – дорога болю»,  проведено бібліотечний  урок.


Люблять свою бібліотеку учні нашої школи. Після закінчення уроків учні початкових класів підбирають художню літературу для позакласного читання. Консультує їх бібліотекар Т.В.Бублій.


Під час тижня права (07 – 11 грудня) бібліотекар  НВО Т.В.Бублій провела  з учнями початкових класів захід «Азбука прав дитини»              (переглядаючи епізоди з мультфільмів, діти визначали, які ж порушення зробив Вовк, чи інші мультгерої).  До Дня Київщини вчитель української мови Н.І.Шелест та бібліотекар Т.В.Бублій провели усний журнал «Літературна Київщина», а в бібліотеці була організована виставка художньої літератури.В рамках тижня початкових класів бібліотекар Т.В.Бублій провела урок мужності для учнів 1-4 класів «Ми разом – ми непереможні !». Була проведена акція «Подаруй книгу воїну АТО».

                           
У Биковогребельському НВО триває  Всеукраїнський  місячник шкільних бібліотек. Бібліотекар Т.В.Бублій для учнів-старшокласників провела виховний захід «З історії книги». Переглядаючи слайди, учні зустрічалися з Фараоном, Нестором - літописцем, князем Ярославом Мудрим, першодрукарем І.Федоровим, яких зіграли юні артисти. Цікавий захід завершився переглядом презентації «Пам’ятники книгам».


                 

 Бібліотекар Биковогребельського НВО Т.В.Бублій сприяє утвердженню  ролі  бібліотеки  як  головного  інформаційно-методичного  центру  школи, створенню  позитивного  іміджу  бібліотеки. З цією метою, відзначаючи Всеукраїнський день бібліотек, для учнів початкових класів була розіграна сценка-мініатюра «Зустріч Незнайки з Книжковою царівною». Під час гри Фея загадувала загадки, а учні їх відгадували, наводили приказки і прислів’я про книгу.  На завершення Тетяна Василівна провела презентацію «Як поводитися з книгою».  

На калині мене мати колихала,
В чистім полі щастя-долі побажала.
Ой, калинонько червона, не хилися,
В чистім полі щастя-долі наберися.
Та літа давно минули, одлунали, 
Як мене гілля високе колихало. 
Знов калина коло млину розцвітає, 
Мого рідного синочка забавляє. 
Виростай же, мій синочку, мій соколе, 
Тобі щастям колоситься рідне поле. 
Пролягла тобі на зорі путь орлина, 
І в дорогу проводжає цвіт калини.

Всеукраїнський Тиждень  дитячого  читання  у цьому  році  у Биковогребельському НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» проходив з 25 березня  по 1 квітня.  Бібліотекар школи Т.В.Бублій для учнів –старшокласників провела літературну мандрівку «Подорож до Казкограда», а учні початкових класів ознайомилися з історією виникнення книги, взяли участь у конкурсі малюнків «Зустріч з героями казки». Працювала при бібліотеці і «Книжкова лікарня» - провели ремонт книг.  Організована в бібліотеці книжкова виставка «70-річчя Перемоги, славний подвиг народу».

Цікавий бібліотечний урок для учнів початкових класів Биковогребельського НВО провела бібліотекар Бублій Тетяна Василівна. Учні знайомилися з історією виникнення книги, розповідали любимі казки, переглянули презентацію «Моя любима казка».
 


Книга –джерело знань. Для активного читання позакласної літератури, для збереження та видачі безкоштовно підручників в школі діє бібліотека. А з 1 вересня вона «переїхала» в нове приміщення. Крім книг є можливість використати і комп’ютери з Інтернетом. Керує роботою бібліотеки Трохимчук Наталія Олександрівна.


В нашій школі тривав Всеукраїнський  Тиждень  дитячої  та  юнацької  книги  з  24 по 30  березня 2014 року. Провели конкурси на кращого читача, ремонтували книги, а завершився тиждень літературною композицією «З історії книги».
Не перший рік учні  школи читають  газети «Даішка» і «Чорнобильський дзвін». І в цьому році на кошти, зібрані вчителями і учнями, шкільна бібліотека отримуватиме названі газети. (08.02.2014). 

  У школі пройшов конкурс на кращі малюнки про героїв казок та ілюстрації художніх творів. Активну участь взяли всі класні колективи. Переможці отримали Подяки.
 


 Підведено підсумки шкільної акції «Подаруй бібліотеці книгу». Класи-переможці отримали Грамоти, а учні, найкращі «дарувальники», Подяки і солодкі призи. За короткий час бібліотеку поповнили 30 екземплярів нових книг. (17.10.2013 р.).
 


 15 жовтня в школі пройшов єдиний день «За демократію через право».
   У шкільній бібліотеці НВО провели презентацію книжкової виставки «Права дитини. Конвенція ООН про права дитини».
 
 


 
     30 вересня учні НВО відзначили  Всеукраїнський  День  бібліотек:
 -  Провели в школі-дитсадку роботу по активному залученню учнів до читання книг, вмінню користуватися каталогами бібліотек, ознайомили з новими надходженнями у шкільну бібліотеку;
-  На базі шкільної бібліотеки провели бібліотечні уроки та позакласні заходи, конкурс «Кращий читач школи»;
 -  Провели благодійні  акції  «Допоможи  бібліотеці  книгою»; Акцію продовжили до 10.10 13 р.
-  Провели виховні години, присвячені  Всеукраїнському Дню бібліотек.
 
 
НА К А З        
   
25 вересня 2013 року  с. Бикова Гребля      № 89
 

   Про  відзначення  Всеукраїнського дня бібліотек.

Згідно Указу Президента України від 14.05.1998р.№471 «Про  встановлення  Всеукраїнського  дня  бібліотек» з метою сприяння  утвердженню  ролі  бібліотеки  як  головного  інформаційно-методичного  центру  навчального  закладу, створення  позитивного  іміджу  бібліотеки,  формування  суспільної  думки  про  значимість  праці  бібліотекаря  і  його  місця  в  системі  функціонування  національної  школи. З метою активізації просвіт-ницької діяльності бібліотеки, посилення ролі книги у розвитку, навчанні та вихованні учнів, широкого залучення учнів та вчителів до роботи  з книгою та на відзначення Всеукраїнського дня бібліотек (30 вересня)
НАКАЗУЮ :
1.Відзначити  30 вересня  як  Всеукраїнський  День  бібліотек.
2. Бібліотекарю НВО  К.А.Шелест:
2.1. Провести в школі-дитсадку роботу по активному залученню учнів до читання книг, вмінню користуватися каталогами бібліотек, ознайомити з новими надходженнями у шкільну бібліотеку;
2.2. На базі шкільної бібліотеки провести бібліотечні уроки та позакласні заходи, конкурс «Кращий читач школи»;
2.3. Спільно з сільською бібліотекою провести конкурс на краще читання віршів, гуморесок українських авторів;
2.4. Провести благодійні  акції  «Допоможи  бібліотеці  книгою»;
2.5.Провести виховні години, присвячені  Всеукраїнському Дню бібліотек.
3.Інформацію  про  результати  відзначення  подати  в  РМК  до  7 жовтня  2013 року.
Директор НВО    В.В.Онопрієнко.
 


 

 

25-30 березня в школі-дитсадку пройшов Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Бібліотекар К.А.Шелест разом з учнями провела свято «Книга – твій друг», організувала книжкові виставки  «Білоцерківському району – 90», «Письменники – ювіляри» та ін. Учні знайомилися з новинками літератури, зокрема, про рідний край, з новою книгою А.Гая «Білоцерківський район -90», з матеріалами місцевої преси про ювілей району.