Биковогребельське навчально-виховне    об’єднання
          «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів   – дитячий садок»

Довгий час Бикова Гребля не мала навіть церковнопарафіяльної школи, оскільки в селі до кінця XIX ст. не існувало церкви та окремої парафії.   Центром духовного та освітнього життя Бикової Греблі була Свято-Михайлівська парафія с. Черкаса.  У 1854 р. прихожани з Черкаса та Бикової Греблі за допомоги власника села графа Браницького спорудили нову церкву, при якій у 1861 р. було засновано приходську школу. Вона протягом всього часу свого існування була однокласною. Засновником цієї школи став настоятель місцевого храму священик о. Антоній Тучапський, який саме цього 1861 р. був призначений до Михайлівської церкви  с.Черкаса. Оскільки окремої споруди школа ще не мала, то діти з Черкаса та Бикової Греблі два десятки років   ходили до школи в оселю самого священика — саме там відбувалися заняття. (Це при тому, що в тому ж будинку перебувало ще й шестеро власних дітей священика). Засновник школи прибув до села ще молодим священиком і був завідувачем і заодно вчителем навчального закладу довгих ЗО років, навчивши грамоти не одне покоління мешканців Черкаса, Бикової Греблі та Поправки — сіл, що належали до черкаської парафії. За сумлінну пастирську та педагогічну діяльність о. Антоній в якості нагород, вручених від імені єпархіальної влади, мав набедреник, скуфію та камилавку.
        Вже в 60-х роках XIX ст. було здійснено спробу паралельно з черкаською школою відкрити окремий навчальний заклад і в Биковій Греблі. Є документи, котрі стверджують, що в селі існувала школа ще на початку 60-х років — тобто, в часи масового поширення шкільництва. Ця інформація повторюється неодноразово і є, очевидно, достовірною.   Про діяльність цієї школи практично нічого невідомо, оскільки там, де не було парафії та духовенства, навчали дітей міс-цеві грамотії-самоучки і такі школи довго не існували. Мабуть, така невтішна доля чекала і на цю першу в XIX ст.  биковогребельську школу.

Але в 1895 р. мешканці села спорудили нову церкву. Відповідно, з'явилися підстави і для відкриття при ній окремої церковно парафіяльної школи, котра стала діяти з року освячення храму. Навчальний заклад мав титул школи грамоти — тобто, нижчого типу парафі яльних шкіл. Документи стверджують, що матеріальне утримання школи щороку зростало — від 60 крб. на рік на початку існування школи до 130 крб. на рік напередодні І світової війни. Миряни спочатку відвели для школи одну з громадських споруд, а потім збудували більш пристойне  приміщення.
       Першим наставником школи і місцевої парафії був священик отець Петро Якович Робаковський. Він прибув до Бикової Греблі ще в 1891 р.  і саме під його керівництвом у селі було споруджено новий храм.   Свій трудовий шлях він починав саме вчителем — працював у парафіяльній школі с. Черкаса. Він сподобався мирянам Бикової Греблі і вони запросили його бути у них священиком. Досвід педагогічної діяльності не минув дарма — школа за його наставництва стрімко зростала. Вже в 1901 р. в ній навчалося 33 першокласники та 3 першокласниці — очевидно, максимум, що
могла вмістити громадська споруда. У 1904 р. пастир і педагог був відзначений скуфією від імені київського митрополита.
І в тому ж таки 1904р. до місцевої парафії було призначено наступного священика — о. Авакума Левовича Познанського. (Справжнє прізвище — Позичений. Шляхетське прізвище — Познанський — у пастиря з'явилося з особистого дозволу російського імператора Ніколая II). Він мав не лише педагогічний досвід, але й професійну педагогічну освіту— був випускником Коростишівської вчительської семінарії. Після її закінчення майбутній священик кілька років працював вчителем на Волині. Здобутий досвід пастир активно впроваджував у Биковій Греблі. За його керівництва школа сягнула вершини свого розквіту— станом на 1905р. в ній навчалося 59 першокласників та 7 першокласниць  , а в 1909 р. навчалося 66 хлопчиків і 13 дівчат. На утримання школи  відпущено 70 рублів.

Під керівництвом о. Авакума школа все більше зростала і розвивалася. До неї було запрошено викладати псаломщика Хрисанфа Петровича Немченка, який в свій час довгі роки працював вчителем і мав чималий досвід роботи в школі. Станом на 1912 р. в школі навчалося 65 хлопчиків та 12 дівчаток.
     У 1920 р. у конфіскованій  хаті місцевого священика почала функціонувати початкова чотирикласна школа. При школі у 1928 р. створено піонерську організацію.
     У серпні 1939 р. завідувачем школи призначили І. Т. Руцького (загинув на фронті у 1941 р.).  Після закінчення чотирьох класів биковогребельські діти продовжували здобувати освіту в семирічній школі с. Черкас або в Озернянській середній школі.
     У 1945 р. в початковій школі навчалися 133 учні, у 1948 р.- 215. З 1948 р. школа функціонує як семирічна.
     У 1951 р. відбувся перший випуск семирічної школи. У 1953 р. з-поміж учнів було відраховано всіх «переростків», і в 1953-1958-х роках у школі навчалося 240-170 учнів. З 1959 р. школа стала восьмирічною.

Приміщення школи працювало з 1920 р. по 1970 р.:  1920- 1948р.р. - початкова, 1948 - 1960 р.р. -  семирічна   ,1960  - 1970 р.р. восьмирічна школа.

У 1960-1969 рр. щорічно навчалося 170-165 учнів. Працювали в одну зміну, використовували три приміщення. У 1967 р. розпочато будівництво нового типового приміщення школи на 320 учнівських місць за рахунок місцевого колгоспу (голова правління В.І.Шутенко).  Урочисте відкриття школи відбулося 31 серпня 1970 р. З 1 вересня 1945 р. по 1 грудня 1981 року директором школи працював Очеретяний Олексій  Антонович (1921-2001 р.р.). За багаторічну працю був нагороджений знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міносвіти України, численними грамотами.        1 грудня 1981 р. директором школи призначено Віталія  Васильовича  Онопрієнка.
       У 1960-1984 рр. школа працювала як восьмирічна. З 1 вересня 1985 р. на базі восьмирічної школи створено перший у районі навчально-виховний комплекс «Школа - дитячий садок». У 1985-2000 рр. кількість учнів і дошкільнят зменшилася до 70-50 дітей. З 01 березня 2017 року НВО реорганізоване у БИКОВОГРЕБЕЛЬСЬКУ ФІЛІЮ Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
       Школа славиться своєю туристсько-краєзнавчою роботою. Працює клуб «Шукачі». Завдяки активній пошуковій роботі у 1977 р. відкрито перший у районі шкільний краєзнавчий музей. На протязі останніх 15 років учні школи в командному заліку на районних предметних олімпіадах серед ЗОШ І-ІІ ступенів завойовували 2 рази І місце, 2 – ІІ,     3 – ІІІ.  з 01 вересня 2017 року  у школі навчається 35 учнів, групу дитсадка відвідують 15 дошкільнят.  Працює 15 педагогів (50% - на неповну ставку),  1 вихователь дитсадка, 7 чол. обслуговуючого персоналу.
         .

В 1970 - 1984 роках восьмирічна школа, з 1985 р. школа - дитячий садок, з 2017 р. - філія Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів