Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови. Активно відзначили День рідної мови і учні Биковогребельської філії ОНЗ. Разом з класним керівником Миколюк Тетяною Віталіївною складали з окремих слів вислови про рідну мову, а до вислову « Я люблю свою рідну мову, бо вона…» кожен учень на стрічці доповнював свій вислів. Хочу звернути Вашу увагу – всі учні в УКРАЇНСЬКИХ вишиванках ! Виховуємо патріотів!

 


20 лютого щорічно   відзначається День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У школі та дитсадку  були проведені виховні заходи на знак відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інституцькій. Класний керівник 7 класу Васильчук Т.І. провела для старшокласників тематичний урок-реквієм.З  нагоди відзначення Дня Соборності України (22.01.2020)  в школі   організовано та проведено ряд заходів: години спілкування «Діти єднають Україну», виховні заходи для учнів початкової школи,   перегляд документального фільму.  Відвідали учні шкільний музей, ознайомилися з історією Бикової Греблі з минулим та сьогоденням.


З метою вшанування пам’яті жертв голоду 1932-1933 років у школі до Дня пам’яті жертв Голодомору було проведено інформаційно-просвітницькі заходи:   проведено класні години,   година пам’яті і скорботи «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця»,  переглянули документальний фільм «Голодомор. Великий злам».   Під час акції “Запали свічку” школярі вшанували пам’ять померлих під час Голодомору хвилиною мовчання. Ознайомилися з матеріалами шкільного музею.

 


У школі відбулися  заходи до відзначення Дня Гідності та Свободи, метою проведення яких було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні.  Проведені  виховні години «Горде ім’я – українець», «У нашій рідній Україні ми всі – український народ», тематичні уроки, лекції, бесіди.  75-річчя визволення України від фашистських загарбників – національне українське свято, що присвячене вигнанню збройних сил вермахту з території України. Учні школи ознайомилися з презентацією та документальними фільмами. Відвідали і поклали квіти до пам’ятників села. (28.10.2019 р.)


Делегація ради ветеранів району зустрілася з учнями школи напередодні Дня партизанської слави. Присутні вшанували пам'ять загиблої сім’ї командира партизанського загону  З.Г.Шелеста  хвилиною мовчання та покладанням квітів.

 


У відзначенні 9 Травня 2019 р. свята Дня Перемоги учні школи взяли найактивнішу участь. У багатьох з них прадіди, пра-прадіди не повернулися в рідне село з фронтів. А на кладовищі сплять вічним сном 111 визволителів села від нацистів. Вічна пам'ять загиблим героям… Пам’ятаймо їхній  подвиг !

 


 
З першими погодними  днями учні провели трудовий десант по догляду за пам’ятниками Бикової  Греблі.(Березень 2019).

 

 
20 лютого українці схиляють голови щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні – людей, які віддали своє життя заради нашого майбутнього. Учні виготовили Ангелочки  та розповіли малюнками про події Майдану.

 

Під час вивчення тем з історії та природи рідного краю, учні початкових класів відвідують шкільний краєзнавчий музей .(Січень 2019)

 


Свято бережуть учні школи пам'ять про подвиги односельчан у роки Великої Вітчизняної війни. Урочисто відзначили День партизанської слави. До могили партизанської сім’ї Шелест прибули представники адміністрації, ветерани війни і праці, учні та вчителі школи. Завідувач філії В.В.Онопрієнко розповів присутнім про дії партизан Білоцерківщини  та трагедію сім’ї командира партизанського загону З.Г.Шелеста, а учасник партизанського загону Тропотяга розповів про свій бойовий шлях. Квіти і хвилина мовчання завершили мітинг… (23.09.2018 р.)


17 травня звичайний робочий навчальний день. Але і дошкільнята, і учні, і учителі одягли вишиванки, адже Україна відзначає День вишиванки. Фото розкажуть про цей чудовий день у житті кожного з нас.

 


У відзначенні Дня  Перемоги учні взяли найактивнішу участь – читали вірші, виконали пісні, поклали квіти до меморіалу та пам`ятників села.

 


Учні школи несуть шефство над пам’ятниками села. З настанням теплих днів провели санітарну  очистку меморіалу та пам’ятників і братської могили від опалого листя, розрідили кущі і дерева. Ніхто не забутий, ніщо не забуте ! Весна 2018 року

 

В День Соборності України учні школи подивилися історичні документальні фільми, прослухали розповіді про ті далекі часи, провели конкурс малюнків.

 

14.12.2017 р. на базі Шкарівської ЗОШ відбувся І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. Однорог Ірина виступила з розповіддю про партизанський рух на Білоцерківщині, а Мовчан Карина ознайомила присутніх  з пам’ятниками Бикової Греблі.  Журі відмітило, що роботи, подані на конкурс, були цікаві, змістовні, в них ставилися актуальні проблеми, розв’язання яких пропонували юні дослідники.

 


 Учні взяли активну участь у заходах, присвячених Дню захисника України та Дню козацтва.  Під час конкурсів, різноманітних змагань вони продемонстрували знання з історії козацтва, силу та ерудицію (13.10.2017)

 


Щороку 22 вересня український народ відзначає День партизанської слави. До учнів Биковогребельської філії, щоб вшанувати пам'ять загиблої сім’ї командира партизанського загону З.Г.Шелеста, прибула делегація Білоцерківської ради ветеранів війни і праці. Біля могили відбувся мітинг, на якому виступили ветеран-партизан М.Н.Тропотяга, завідувач філії В.В.Онопрієнко, голова ради ветеранів В.В.Рудий.(2017 рік)

 Під час вивчення історії рідного краю учні 5 класу з вчителем Кравченко В.В. здійснили міні-похід та екскурсію по пам’ятних місцях Бикової Греблі, відвідавши пам’ятники та братську могилу на кладовищі села.

  
Учні Биковогребельської філії Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів завжди пам’ятають, якою ціною завойоване їхнє мирне сьогодення. А тому старшокласники взяли активну участь у санітарній очистці території,  у благоустрої пам’ятників та братської могили на кладовищі села (Квітень 2017 р.).   Місячник благоустрою триває…20 лютого  в Україні відмічають День героїв Небесної сотні. Учні   НВО зібралися на   лінійку пам’яті, де прозвучали розповіді про ті буремні дні, читали вірші, вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання.  
 

 

 Відзначаючи День Збройних сил України, для учнів початкових класів демонструвалися фільми про українську армію, її озброєння, бойові навчання, а старшокласники прослухали розповіді про участь воїнів в операціях АТО, в мирних буднях наших солдат. (06.12.2016).

Щороку в останні осінні дні учні школи вшановують пам'ять земляків, закатованих голодом у 1932-1933 роках. Краєзнавець, директор НВО В.В.Онопрієнко розповів, що в страшних муках померло майже 50% жителів нашого невеликого українського села. Сьогодні на місці поховання встановлено пам’ятний знак, а учні запалили свічки пам’яті та розповіли про ті страшні голодні роки спогадами, віршами та хвилиною мовчання…


23 листопада 2016 року в приміщенні Узинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулася районна  конференція учнівської молоді «Герої серед нас: сучасні захисники України».  На конференції учні презентували кращі дослідження.  Про «Пам’ятки Другої світової війни» розповідала учениця 8 класу Однорог Ірина.  В своїй доповіді Ірина розповіла про пам’ятники Бикової Греблі та історію сім`ї командира партизанського загону З.Г.Шелеста.  За участь у конференції отримала Сертифікат учасниці.

 

28    жовтня – День визволення України від нацистських загарбників.  З цієї нагоди  пройшла лінійка пам'яті з покладанням квітів до пам’ятних знаків та пам’ятників загиблим у роки Другої світової війни  У шкільному музеї директор НВО Онопрієнко В.В. провів екскурсію, а учні-старшокласники розповіли про визволення села від фашистів, зачитали реферати про участь биковогребельців у тій страшній війні  та визначний внесок українського народу у Перемогу.

 

 

  Напередодні Дня партизанської слави (21.09.2016)   в село до могили закатованої фашистами партизанської сім’ї Шелеста З.Г. прибула делегація на чолі з в.о. голови райдержадміністрації  Юрієм Степановичем Савчуком, а також Тропотяга Михайло Ничипорович – партизан, живе в селі Фастівка, представники ради ветеранів району.      Тропотяга М.Н. розповів учням про подвиги партизан, про свою участь у тій кровопролитній війні .  Директор школи В.В.Онопрієнко зачитав уривки з книги генерала М.Наумова «Західний рейд», де розповідається про партизан Білоцерківщини. Пам'ять загиблої сім’ї З.Г.Шелеста вшанували покладанням квітів та хвилиною мовчання.

 

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні,  увічнення пам’яті про загиблих воїнів,  8 травня у Биковій Греблі  урочисто відзначили День перемоги над нацизмом . Учні школи біля меморіалу загиблим жителям села читали вірші, директор НВО В.В.Онопрієнко розповів, які втрати понесло село, назвав поіменно загиблих, а окремі з них удостоєні урядових нагород. Пам’ять 137 загиблих биковогребельців вшанували хвилиною мовчання. А потім відбулося покладання квітів до меморіалу загиблим односельчанам, могили закатованої сім’ї командира партизанського загону З.Г.Шелеста та братської могили. Живемо нині під девізом «Ніхто не забутий, ніщо не забуто !»

 

   На виконання Указу Президента України  “Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над  нацизмом у Другій світовій війні”  з метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, вБиковогребельському НВО провели  урочисті лінійки, уроки мужності, інформаційні години, лекції, бесіди, тематичні уроки . Учні -   старшокласники фарбували пам’ятники, наводили санітарний стан, а учні початкових класів відвідали шкільний краєзнавчий музей, слухали розповідь директора НВО В.В.Онопрієнка, організатора шкільного музею, про участь биковогребельців у 2-й світовій війні, про нагороджених та загиблих.

 

 

    4 травня  2016 року  5 учнів  5-7 класів  нашої школи  були запрошені на районне мистецьке свято «На Великдень сонце грає і заспівує наш край», що відбулося на території Меморіального комплексу козацької слави (с. Мазепинці.)    Після спільної  молитви, яку провів настоятель Храму Святого Миколая отець Андрій,учні розмалювали спільну Великодню писанку.   Взяли участь у майстер-класах з виготовлення святкових  сувенірів у різних техніках: квілінг, декупаж, художній розпис. Незабутні враження від свята надовго збережуться в пам’яті наших учнів.                   

26 квітня 2016 року учні   НВО вшанували пам'ять загиблих в аварії на ЧАЕС. Зачитали спогади учасників, вірші поетів… Але чомусь біль пронизував серця юних жителів планети Земля. Всі розуміють величину трагедії, яка віддалена від сьогодення 30-ма роками. Хвилина мовчання була підсумком заходу…

 

 

З білоцерківської школи № 13 до нас 12 квітня 2016 р. завітали учні 10 класу, які ознайомилися з нашою школою, відвідали шкільний музей. Учні ведуть пошук матеріалів про командира партизанського загону «Сокіл» З.Г.Шелеста, уродженця с.Бикова Гребля. Відвідали гості і могилу закатованої сім’ї командира партизанського загону, поклали квіти, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Директор НВО В.В.Онопрієнко ознайомив учнів з історією села. А організувала поїздку учнів Паска Ольга Петрівна.

 

 


22 вересня – День партизанської слави. В центрі Бикової Греблі знаходиться могила  закатованої фашистами сім’ї командира партизанського загону «Сокіл» З.Г.Шелеста. Учні школи дбайливо доглядають могилу. Цього року до нас завітала делегація від районної ради ветеранів на чолі з її головою В.В.Рудим.  Про історію трагедії розповів присутнім директор школи В.В.Онопрієнко. Учні, місцеві жителі на чолі з сільським головою В.В.Курінним  та ветерани поклали до пам’ятника квіти, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.9 Травня  учні та колектив НВО взяли участь у мітингу, який провели в церкві (з метою попередження провокацій), на якому учні читали вірші, а отець Михайло провів молебень за загиблими односельчанами.  Поклали квіти  біля пам’ятника загиблим односельчанам, на могилі загиблої сім’ї  командира партизанського загону З.Г.Шелеста, на братській могилі на кладовищі села.


25 років тому радянські війська  були виведені з Республіки Афганістан. Колишні учні нашої школи В.Ільніцький,  П.Однорог, В.Черевичний, М.Кабула, Ю.Мельник, Д.Курінний та інші юнаки пройшли бойовими шляхами Афгану.    До учнів школи завітав Юрій Олександрович Мельник: після школи закінчив курси шоферів, працював водієм у колгоспі. А потім – навчальний центр у м.Термез і афганське  місто Ташкурган. В автоколонах, перевозячи продукти харчування, боєприпаси, неодноразово потрапляв під обстріли. 1983-1984 роки назавжди увійшли в його життя  під одним словом – Афган… Уважно слухали учні спогади Ю.О.Мельника 

Урочисто відзначили 22 січня День Соборності і Свободи України учні школи. Старшокласники розповіли історію єднання українських земель, а потім, взявшись за руки і утворивши живий ланцюжок, виконали Гімн України.
Кожен навчальний день учні нашої школи розпочинають виконанням Гімну України.
  20 грудня відбувся святковий концерт до 70-ї річниці визволення села від фашистських загарбників. Учні вик