Коли починати вивчати англійську мову?
   Більшість мам і тат стурбовані питанням: з якого віку можна навчати дитину англійській мові. Багато лінгвістичних шкіл починають навчати англійській мові з 3 років. Раніше цього віку не рекомендують, так як у дитини повинно сформуватися мовлення рідною мовою.«Чи варто так рано починати вчити мову?» – Однозначної відповіді на це питання немає. Кожен вирішує сам для себе. Втім, нічого поганого немає в тому, якщо в 3 роки ви будете приділяти час англійській з дитиною або віддасте її в студію вивчення мови. Однак майте на увазі, що у дитини повинні бути добре розвинене мовлення і словниковий запас рідною мовою. Дитяча студія гарна тим, що там відбувається спілкування дитини зі своїми однолітками плюс ще до всього вивчення пісеньок, віршиків в грі. Інша справа, що кожна дитина індивідуальна. Хтось готовий, а хтось ні. Не варто починати вчити англійську мову в три роки, якщо ваша дитина не знає назв овочів, фруктів, основних кольорів, не вміє рахувати до п’яти рідною мовою. І ні в якому разі не можна змушувати дитину до занять з англійської мови, інакше вмить відіб’єте у неї все бажання на довгий час. Діти вчать мову набагато швидше, ніж дорослі, їх уми, як маленькі губки, які швидко вбирають потрібну інформацію. Малюки вміють розшифровувати слова і їх граматичні функції. Коли дитина стає старше, то ця здатність втрачається.Складно погодитися з тими, хто вважає, що у когось є здатність до мов, а у кого-то немає. Все залежить від бажання і від мотивації. Здібності до мови є у всіх.

Моральний кодекс

класу, групи дитсадка Биковогребельської філії ОНЗ.

І.Кожний в класі, групі дитсадка повинен відчувати себе в безпеці, тому ніхто не повинен нікого бити або ображати. Агресія – ознака слабкості.
ІІ. Всі  в  класі, групі дитсадка рівні незалежно від матеріального положення, національності, статі і переконань.
ІІІ. Кожен має право на ім'я і звертання один до одного необхідного лише за ім'ям,«Самий важливий звук для людини – це звук його імені» ( Д.Карнегі)
ІХ. Ніхто не повинен відчувати себе приниженим або ображеним, нікому не можна вигадувати клички або образливі  прізвиська.
Х. Всі повинні поважати право на власність й без дозволу не брати чужі речі, відбирати, псувати і викидати їх. Повага заслуговує і власність школи – дитсадка.
ХІ. Ніхто не повинен боятися висловлювати свою точку зору з будь якого питання і бути висміяним.
ХІІ. Будь особистістю, яка відповідає за свої слова і вчинки. Не обманюй, завжди кажи правду. Не хвались, особливо тим, що не є твоєю власною заслугою
.ХІІІ. Не говори за очі погане про людину. Скажи однокласнику прямо про все, а не на вухо подрузі чи товаришу.

 

Корисні поради для учнів

                                     "Секрети успішного навчання"

Вчися, навчаючи:

Саме цей секрет нам хотілося б тобі розкрити першим, тому що надалі він може допомогти тобі освоїти інші.    Отже, повторимо: щоб щось добре засвоїти самому, можна (і потрібно!) Навчити цьому іншого!   Якщо ти вирішив скористатися нашими пам'ятками і освоїти секрети успішного навчання, вибери людини (свого друга, подругу чи просто однокласника, брата чи сестру), якому ти будеш допомагати у навчанні. Звичайно, ця людина повинна погодитися прийняти твою допомогу (ти повинен переконатися в тому, що йому дійсно це потрібно)! Передавати секрети успіху в навчанні можна і дорослому: мамі, татові, бабусі, дідусеві ...     Тільки не перевантажував інформацією свого слухача, пропонуй її "маленькими порціями"!

Секрети успіху на уроці

Успіх на уроці забезпечує не тільки якісна самостійна підготовка до нього, але й ефективна робота під час уроку. Аналіз відповідей твоїх однокласників допоможе не тільки краще засвоїти матеріал, але й удосконалити твої власні відповіді за формою та змістом.

Запам’ятай, важливе:   Підготувати все необхідне для уроку до дзвінка.    Не відволікатися, зосередитися на завданні.        Не вигукувати з місця, піднімати руку.      Не жувати на уроці. Не базікати з сусідом по парті.     Не списувати.    Готувати свою відповідь.   Дотримуватися правил етикету.  Сидіти рівно.  Вимикати мобільні телефони. "Переробляти" інформацію.

Готуючись до відповіді на уроці             : 

1. Згадай зміст матеріалу. 

2. Подумай або запиши план відповіді.                                  

 3. Виділи найголовніше в темі, при відповіді сконцентруйте на цьому увагу.                    

4. Кожне положення обов'язково доводь, приводь приклади, але коротко і ясно.

5. Обов'язково роби узагальнення і висновки зі сказаного.     

6. При необхідності користуйся таблицями, схемами, посібниками, моделями.    

  7. Якщо твоя відповідь потребує доведення експериментом, підготуй заздалегідь все необхідне.

Секрети планування:

Слово "планування", швидше за все, не асоціюється у тебе з яких-небудь цікавим і захоплюючим заняттям.  Але саме планування може стати твоїм вірним другом і помічником у навчанні, своєрідним "ангелом-охоронцем" від стресів і неприємних несподіванок. Існує думка, що ми втомлюємося від незроблених справ і особливо від того безладу в голові, який виникає, коли невирішені проблеми накопичуються і нашаровуються одна на іншу.     Крім того, планування допомагає людині затрачати менше часу на одноманітну і нудну роботу. Уміння планувати забезпечить не тільки успіх в навчанні, а й майбутні високі професійні досягнення. З чого починається планування?У першу чергу, необхідно вміти виділяти головне, тобто тобі належить навчитися вибудовувати проблеми і справи за ступенем важливості.Потім визнач цілі і склади план дій, необхідних для її досягнення.    Важливо також навчитися відстежувати виконання плану і оцінити отриманий результат.

 

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ


1. Допомагати товаришу. Не чекай, коли тебе попросять, допомагай коли бачиш, твоєї допомоги потребують інші.
2. Поважати старших. Поважай не тільки вчителя, батьків, а й усіх людей.
3. Пам'ятай: кожен дорослий гідний поваги як трудівник, як людина. Не засмучуй дорослих своїми поганими вчинками.
4. Навчатися та працювати на совість. Не дозволяй собі лінуватися, не чекай, коли, тебе змусять готувати уроки, примушуй себе сам.
5. Щодня робити хоча б одну добру справу. Будь чуйним: заспокой малюка, що плаче, пограйся з молодшим братом, сестрою, за невдачі підтримай товариша, допоможи мамі готувати обід або прибрати кімнату; переведи неспроможну людину через перехрестя; допоможи людині похилого віку  донести сумку з продуктами до житла; зроби закупівлю продуктів для інваліда.
6. Відпочивати й розважатися розумно, не заважаючи іншим працювати й відпочивати. Гуляючи селом, не галасуй, не кидай каміння, не зривай квітів, будь стриманим. Учися грати з товаришами, підкорятися загальним правилам гри.

                              Це можуть усі, це можеш і ти!

1. Рано лягати спати і рано вставати.
2. Мати багато товаришів і серед них обов'язково вірного друга.
3. Займатися цікавими для себе справами тоді, коли виконано основну роботу.
4. Забувати образи, але пам'ятати, коли й за що ти образив іншого сам.
5. Не опускати рук перед труднощами. Якщо бути наполегливим — усе вдасться!                                    БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я!
             Пияцтво – шлях до прірви!

          За даними міжнародної статистики з кожних 16 осіб, які вживають спиртні напої, один починає зловживати ними, а з 5-6 осіб, які постійно пиячать, 1-2 стають хронічними алкоголіками (пияцтво – це форма аморальної, антисоціальної поведінки, алкоголізм – це вже хвороба). Найменша кількість випадків алкоголізму припадає на осіб віком до 20 років та осію віком за 50 років; найвищі показники характерні для чоловіків та жінок віком 40 років. Отже, щоб не лікувати ти дорослих від алкоголізму, потрібно боротись з пияцтвом підлітків.

              Куріння – одна із самих масових шкідливих звичок!

               Поради щодо спілкування
Ставлення людей до вас ніби віддзеркалює ваше ставлення до них;
Хто любить людей, того й люди люблять;
Виявляйте ініціативу в приязному ставленні до інших;
Цікавтеся людьми, що оточують вас, їхніми турботами і радощами;
Ніколи не користуватиметься популярністю той, хто не цікавиться справами інших людей;
Учіться ставити себе на місце іншої людини;
Вживайте якомога більше слів, які підкреслюють шанобливе ставлення до людей: "даруйте", "перепрошую", "дякую", "будь ласка" та інші. Ввічливість обеззброює;
Використовуйте кожну нагоду для спілкування.

             

 

П О С М І Х А Й М О С Я !!! 

Пропонуємо розгадати загадку: «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам’ять же про неї часто зберігається надовго. Немає таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які б не стали багатші її милістю.   Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і служить паролем для друзів.   Разом з цим її не можна купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».  Так що ж це? Звичайно ж, посмішка! Тож поговоримо про посмішку.

Вчинки красномовніші за слова, а посмішка означає: «Ви мені подобаєтесь. Ви робите мене щасливим. Я радий вас бачити». Я кажу про справжню щиру посмішку — посмішку, сповнену сердечної доброти, що йде з глибини душі, посмішку, яка високо цінується в людських стосунках.   Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спробуйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, згадуйте приємні хвилини вашого життя, коли ви чудово повеселилися у товариша на іменинах, коли ви добре відповідали біля дошки і одержали заслужену гарну оцінку, коли вам посміхнулася дівчина, яка вам симпатична, і погодилася піти з вами в кіно. Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приведе вас до щастя! Щоразу, коли виходите з дому, наберіть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте на повні груди, «пийте» сонячне світло, вітайте посмішкою ваших друзів. Намагайтеся зосередитися на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтримуваний вашою думкою, він буде щохвилини перетворювати вас саме в таку особистість!

Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас!